نکات مهم در خرید کولرگازی - فروشگاه اینترنتی انتخاب کلیک

نکاتی در مورد انتخاب و خرید کولر های گازی باید در نظر گرفته شود. تا بتوانیم خریدی به صرفه و متناسب با نیازمان را داشته باشیم. با آمدن فصل تابستان و گرم شدن هوا برای مقابله با گرما از کولر استفاده می کنند. کولر های به دو دسته کلی، کولر گازی و کولر آبی دسته بندی می شوند.

اسپلیت کولر کازی دستگاهی است که با استفاده از نوعی گاز سرد کار خنک کنندگی را انجام می دهد. دراین مقاله توضیحاتی ارائه می دهیم که به شما کمک می کند کولر گازی مناسب با نیاز خود را بتوانید انتخاب کنید.

کولرهای گازی دارای سه نوع کولر گازی اسپلیت ، کولر گازی ایستاده، کولر گازی پنجره‌ای دسته بندی می شوند. لازم به ذکر است در بازار موجود می باشد اما از آنجایی که بیشترین مصرف خانگی و اداری از سه دسته است، تنها ویژگی ها و نحوه عملکرد این سه دسته را بررسی می کنیم.

کولر گازی اسپیلیت

این نوع کولر گازی از محبوب ترین و پر استفاده ترین محصولات تهویه هوا می باشد. قیمت کولر گازی اسپلیت نسبت به سایر کولرها بیشتر می باشد اما نسبت به دیگر مدل ها برق بسیار کمتری استفاده می کند. اسپلیت ها برای استفاده در انواع محیط های مسکونی و اداری مناسب می باشد.

راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت

نکاتی در مورد انتخاب و خرید کولر های گازی باید مورد توجه قرار گیرد: اسپلیت ها از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده اند که این دو قسمت را توسط روله های مسی به یکدیگر متصل می کنند که برای انتقال حرارت می باشد. برای این که لوله های مسی در دید نباشند و زیبایی منزل شما را تحت تاثیر قرار ندهد، با ایجاد حفره هایی درون دیوار توسط یک نصاب حرفه ای لوله های مسی را از درون آن رد می کنند.

نکات خریدکولرگازی و اسپلیت برای مغازه و فروشگاه ها, قیمت کولر گازی برای مغازه

چگونه کولر گازی خوب بخریم

در اصل کولر گازی سیستمی همانند یخچال دارد و از فرآیند تبدیل گاز به مایع بهره می برد. کولر گازی ها به سه دسته اصلی کولر های پنجره ای ( یک تکه)، کولرگازی دو تکه اسپلیت دیواری و در نهایت کولر های ایستاده و قابل حمل تقسیم می شوند. در ابتدا شما باید بدانید که کدام نوع از این کولر گازی ها را مد نظر دارید و مناسب شماست.

تعین ظرفیت کولر گازی مناسب

برای انتخاب محصول مورد نظر اولین گام این است که تعین کنید چه ظرفیتی برای منزل و یا محل کار و یا سالن شما مناسب می باشد.

قطعا در هنگام خرید کولر گازی ارقامی همچون 9000 یا 12000 را می شنوید.اکنون باید معنای این ارقام را بدانید و همچنین بدانید که کدام یک برای شما مناسب است.

این اعداد میزان سرما دهی کولر گازی را نشان می دهند که با واحد بی تی یو سنجیده می شود. بی تی یو بالاتر نشان دهنده میزان سرمادهی بیشتر در واحد زمان است و این تصور که کولر گازی خنک تر باد می وزد اشتباه می باشد. پس این اعداد میزان سرما دهی و سرعت فن در واحد زمان هستند.

برای اینکه کولر گازی مورد نظرتان را پیدا کنید: در صورتی که واد شما در طبقات میانی ساختمان است و اطراف آن نیز پوشیده است به ازای هر متر مربع 400 تا 600 بی تی یو مناسب می باشد. چنانچه در طبقاتی که بالای آن پشت بام است به ازای هر متر مربع 600 تا 800 بی تی یو توصیه می شود.

در صورتی که منزل شما آفتابگیر است 10 درصد به این مقادیر اضافه می شود. یا برعکس آن در صورتی که آفتاب خور نباشد باید 10 درصد از آن کم کنید. در مورد آشپزخانه در صورتی قرار است کولر گازی آنجا کار کند، همان شرایط آفتابگیر را اعمال کنید، یعنی ۱۰ درصد بیشتر در نظر بگیرید.

کولر گازی ال جی | وبلاگ کولر گازی ال جی

مصرف برق کولرها

میزان مصرف برق کولر گازی ها از کولر های آبی بیشتر می باشد و همین مسئله سبب شده است برخی از افراد تمایلی به خرید آن نداشته باشند. اما مدتی است که کولر گازی های جدیدی که مصرف انرژی ان ها کمتر از گذشته می باشد تولید شد، به تعداد طرفداران کولر گازی ها افزوده شد.

این گروه‌ها به گروه‌های A و A+ دسته بندی شده‌اند و کمترین میزان مصرف انرژی مربوط به گروه A+ است. البته این گروه نسبت به سایر مدل ها گران تر هم می باشد.

بنابراین در هنگان خرید بایستی به برچسب میزان مصرفی آن روی محصول دقت نمایید که در حالت عمومی میزان برق مصرفی کولر های گازی 4 برابر کولر های آبی می باشد.

مجهز بودن به سیستم اینورتر

خود واژه اینورتر معنای معکوس کننده می دهد. کاربرد اینورتر در کولر گازی جهت تنظیم دور موتور می باشد. در کولر گازی های قدیمی موتور کولر گازی با دور ثابت و با سرعت مشخصی می چرخید تامحیط را خنک کند.

اگر دمای کولر را روی 22 درجه تنظیم می‌کردید، به محض اینکه دمای منزل به 22 درجه رسید موتور کولر خاموش می شد. این خاموش و روشن شدن کولر گازی موجب استهلاک و خرابی موتور می‌شد و در هر بار روشن و خاموش شدن کولر مصرف برق نیز بیشتر می شد.

اما می‌توان گفت در کولرگازی های جدید که به کولرگازی اینورتر دار نیز شناخته می شوند از موتورهای دو متغیرهبهره می برند. یعنی اگر درجه کولر روی 22 درجه تنظیم می‌کردید و دمای منزل به 22 درجه می‌رسید، دیگر مانند کولر گازی‌های قدیمی موتور خاموش نمی‌شود. بلکه دور موتور کم می‌شود تا اگر دوباره دمای منزل بالا می‎رفت دور موتور کولر زیاد می‌شد. همین سبب می‌شود که موتور کولر در زمان استفاده کردن تحت فشار قرار نگیرد و همچنین مصرف انرژی در کولرهای دارای اینورتر تا 60 درصد کاهش می‌یابد.

راهنمای خرید کولر گازی - فروش گازهای مبرد، گاز یخچال و گاز کولر ماشین

برچسب انرژی کولر گازی

در هنگام خرید حتما به برچسب مصرف انرژی مصرف توجه کنید. مصرف برق کولرهای گازی به خصوص کولر گازی پنجره‌ای بسیار زیاد است. به دلیل پر مصرف بودن از لحاظ مصرف برق این کولر گازی ها ارزان تر می باشند. پس بهتر است قبل از خرید کولری که حداقل به مدت 3 ماه مداوم می‌خواهید از آن استفاده کنید تحقیق کنید و بهترین کولر گازی اسپلیت با مصرف برق کمتر رابرگزینید. بنابراین بهترین کولر گازی را می توان کم مصرف ترین آن نامید. اما در مورد اینکه برق مورد نیاز کولرتان چگونه باید تامین شود هم از قبل بررسی های لازم را انجام دهید.

اغلب کولر گازی های خانگی از برق تک فاز استفاده می کنند اما بعضی از آن ها به برق سه فاز نیاز دارند. برای کولرهای پنجره‌ای و اسپلیت، همان برق تک‌ فاز نیازتان را برطرف می کند؛ اما در مورد کولرهای ایستاده و آن‌هایی که برای فضاهای شلوغ طراحی می‌شوند،برق سه فاز مورد نیازتان خواهد بود.

صدای کولر گازی

برای ایجاد آسایش در محیط بهتر است کولر گازی را انتخاب کنید که صدای کمتری را داشته باشد. میزان صدای کولر گازی ها بر اساس دسیبل db نشان داده می شود بنابراین بهتر است قبل از خرید حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. هر چه مقدار این شاخص کمتر باشد بدین معنی است که صدای کمتری تولید می کند.

پرتاب باد کولر اسپلیت

برای سنجش میزان پرتاب باد معمولا از واحد متر استفاده می کند. بدین معنی که تا چه فاصله ای قابلیت انتقال باد خنک را دارد. به عنوان مثال برای خرید کولر وقتی در مورد پرتاب باد کولر از فروشنده می‎پرسید، در پاسخ می‎گویند پرتاب باد این کولر 10 یا 20 متر است. در واقع این به میزان قدرت خنک کنندگی کولر وابسته است. یعنی هر چه میزان خنک کنندگی آن بیشتر باشد پرتاب باد ان نیز بیشتر است.

در هنگام خرید بهتر است کولری گازی خریداری کنید که دارای پرتاب باد 10 متری باشد. در برخی از مدل های جدید کولر گازی از تکنولوژی جدیدی استفاده شده است که باد کولر در جهتی که افراد نشسته اند تنظیم می شود. به این صورت که  به طور خودکار اسکن می کند و در همان جهت پرتاب باد را تنظیم می کند و زمانی که کسی در اتاق نباشد برای صرفه جویی در مصرف بر ق قدرت خود را به حداقل می رساند.

کولر آبی در مقایسه با کولر گازی - کدام‌یک را باید انتخاب کنید؟

مزایای کولرهای گازی اسپیلت نسبت به کولر آبی

کولر گازی نسبت به کولر آبی دارای خنکی مطبوع‌تری هستند، چند مزیت کولری گازی را در ذیر بیان می کنیم:

  • تصفیه هوا و جذب گرد و غبار و ذرات معلق و آلرژی زا
  • سریع تر رسیدن به دمای ایده آل
  • عدم نیاز به صدها لیتر آب
  • امکان تنظیم کردن درجه خنکی مورد انتظار
  • عدم نیاز به کانال کشی و صرف هزینه اضافه
  • عملکرد بسیار کم صدا

راهنمای خرید

با این اطلاعات اولیه اصلی ترین معیار های خرید بهترین کولر گازی این مراحل را به خاط داشته باشید و بدون نگرانی مبلغ کالای موردنظر را بپردازید و هم در فصل زمستان و هم تابستان هوای بهاری را تجربه کنید.

۱ـ در ابتدا btu مناسب خود را محاسبه نمایید.

۲ـ دومین مرحله انتخاب کولر با مصرف انرژی  مثلا A+ یا بالاتر است.

۳ـ هرگز به شایعات را باور نکنید و بدون پیش داوری در مورد محصولات تحقیق کنید.

۴ـ اطلاعاتی که برای خرید کولر گازی نیاز دارید عبارتند از: نوع پنل، توان گرمایی و سرمایی آن ها، ابعاد، وزن و صدای کولر زمان کار است.

۵ـ این را در نظر داشته باشید که مارک مشهور دلیل کیفیت بالا نیست. البته پول زیاد دادن هم دلیل دریافت کیفیت بهتر نیست.

۶ـ در انتخاب کولر مناسب با فضای موردنظر دقت کنید.

۷ـ توجه داشته باشید اسپیلت‌ ها یا کولرهای دوتکه به فضایی در خارج از منزل نیز نیاز دارند، بنابراین به محل نصب آن نیز فکر کنید.

۸ـ موتور برخی از این کولرها مخصوص مناطق مرطوب و گرم ساخته شده، بنابراین به محل جغرافیایی کولر که قرار است کار کند، خوب توجه کنید.

۹ـ کولر گازی پنجره ای دارای مصرف برق بالاتری نسبت به اسپلیت ها می باشد.

۱۰ـ بهتر است از نمایندگی مجاز خرید کنید.

۱۱ـ نوع گارانتی و شرایط را مطالعه کنید.

۱۲ـ به خدمات پس از فروش خوب توجه کنید زیرا ممکن است قیمت خدمات آن حتی از قیمت خود کولر بیشتر شود.

۱۳ـ تعداد و مراکز خدمات پس از فروش محصول را بررسی کنید.

۱۴ـ از فروشنده در خواست کنید دفترچه راهنمای فارسی را در اختیار شما بگذارد تا از بهترین شرایط مصرف کولر آگاهی داشته باشید.

خرید انواع برندهای کولر گازی از بامین تهویه - زومیت

اصلی ترین معیار های بهترین برند کولر گازی

مهمترین مسئله ای که خریداران را در زمان خرید کولر گازی به شک می اندازد این است که از بین برند های مختلف کدام یک را انتخاب کنند. توصیه می کنیم  نکاتی را که در مقاله اصلی ترین معیار های خرید بهترین کولر گازی آمده است را به یاد داشته باشد تا در خرید بهترین کولر گازی بتوانید موفق عمل کنید.

فروشندگان بازار معمولا توصیه می کنند بهتر است کالایی را خریداری کنید که در سطح جهان و ایران به خوشنامی شناخته شود. البته این مسئله نمی تواند کیفیت آن محصول را صد در صد تایید کند. داشتن خدمات پس از فروش کولر گازی انتخابی یکی دیگر از اصلی ترین معیار های خرید بهترین کولر گازی می باشد.

همچنین قیمت زیاد کالا با کیفیت کالا باید متناسب باشد. در زمان خرید توجه به این نکته که محصول انتخابی ما چقدر در به روز رسانی طرح و مدل و فناوری های کم مصرف و جدید موفق می باشد نیز ضروری است.

طبق گفته آن ها اصلی ترین خصوصیت یک محصول چه در زمینه وسایل سرمایشی و چه در مورد دیگر کالاها، برخوداری آن محصول از یک سبد کالایی کامل و متناسب با نیاز همه نوع مشتری می باشد.

را ه های افزایش راندمان کولر گازی

۱ـ قرار دادن کندانسور واحد خارجی مدل‌های دوتکه در سایه

۲ـ بهتر است تا جایی که امکان دارد کندانسور در مسیر باد نصب شود.

۳ـ فاصله لوله‌های اتصال تا پنل داخلی را مد نظر قرار دهید.

۴ـانجام سرویس های دوره ای و در زمانه ای مشخص.

۵ـ شارژ کردن گاز کولر را فراموش نکنید.

۶ـ دمای اتاق نشیمن را بهتر است بین ۲۸ – ۲۲ تنظیم نمایید.

۷ـ استفاده از درزگیر های پنجره تا سرمای ایجاد شده اتلاف نشود.

۸ـ شعله گاز آشپزخانه اصلی ترین دشمن کولر گازی است.

۹ـاستفاده از لامپ های کم مصرف در محیط.

۱۰ـ چنانچه اتاق آفتابگیر است، حتما یک پرده نازک پشت پنجره نصب کنید تا انرژی تابشی خورشید باعث گرم شدن اتاق نشود.

۱۱ـ نصب اینورتر در کولرهای گازی پنجره‌ای باعث راندمان بالا می‌شود.

۱۲ـ از تمیز بودن کندانسورمطمئن شوید.

۱۳ـ اگر امکانش موجود بود درختی حدود دو متری کندانسور بکارید تا کار تهویه طبیعی هوا بخوبی انجام شود.

۱۴ـ هنگام شب کولر را در حالت فن تنظیم کنید.

کولر گازی چی بخریم؟

دستگاه های سرمایشی زیادی با برند ها، میزان مصرف انرژی، خدمات پس از فروش، خدمات نصب و شکل ظاهری متفاوتی تولید و عرضه می شوند.

دراین مقاله سعی بر آن است ضمن ارائه حدود قیمت‌ها، توضیحاتی درمورد محصولات موجود در بازار نیز ارائه شود.

بررسی های انجام شده از تعدادی از فروشندگان این محصولات حاکی از آن می باشد که بیشترین مسئله ای که خریداران به آن توجه می کنند میزان مصرف انرژی محصول است. به گفته تعدادی از فروشندگان، خریداران نخست به قیمت کولرهای گازی توجه می‌کنند و سپس به میزان مصرف انرژی، اما گاهی به علت کمبود بودجه راضی به خرید محصول با درجه مصرف انرژی B نیز می شوند.

همچنین نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد این است که، محصولاتی که با رده‌ی کیفی A+  و یا A++ در بازار موجود هستند همان محصولات بارده کیفی A هستند و همگی به طور میانگین 40 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

لازم به ذکر است بعضی از فروشندگان مدعی رده‌ی کیفی A++  با 60 درصد صرفه جویی در مصرف برق می باشند که این مطلب کذب محض است.

از کجا کولر گازی را بخریم

در صورتی که خواهان خرید کولرهای گازی هستید بهترین جایی که می توانید با خیالت راحت از آن خرید کنید، نمایندگی همان محصول می باشد. زیرا هم قیمت مناسبی دارند و هم خدمات پس از فروش و خدمات نصب مناسب؛ همچنین امکان فروش جنس تقلبی در نمایندگی‌ها نیز امکان ندارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.